Zespół Żłobków Miejskich w Szczecinie

Home

KOMUNIKAT O NABORACH DO ŻŁOBKÓW MIEJSKICH w roku 2020 Szczegóły…

Informacje dla rodziców

Przypominamy!!!

W ramach unijnego projektu RPO ruszył dodatkowy nabór do żłobków. Szczegóły…

Informacje dla rodziców


Projekt „Zwiększenie liczby i dostosowanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w trzech publicznych żłobkach na terenie Szczecina” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020
Informacje dla rodziców


Projekt „Publiczny Żłobek „Zając Borówka” w Szczecinie” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020
Informacje dla rodziców

 

 

Zespół Żłobków Miejskich w Szczecinie

W Szczecinie funkcjonuje 8 żłobków zlokalizowanych w różnych częściach miasta. W każdym żłobku znajdują się przestronne sale zabaw wyposażone w pomoce dydaktyczne i zabawki przystosowane dla dzieci z poszczególnych grup wiekowych, oraz dodatkowe pomieszczenia takie jak jadalnia, sypialnia, łazienka i szatnia.

Każda placówka posiada własną kuchnię, w której codziennie przygotowywane są zdrowe, smaczne i urozmaicone posiłki zgodne z obowiązującymi normami żywieniowymi.

Dodatkowym atutem są duże, bezpieczne place zabaw umiejscowione wśród zieleni.

Zajęcia i zabawy w każdej grupie wiekowej są realizowane na podstawie planu pracy opiekuńczo- wychowawczej, z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań i potrzeb dziecka. W oparciu o ten program w żłobkach odbywają się różnorodne imprezy, np. Dzień Pluszowego Misia, Mikołaj, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, powitanie Wiosny, bal karnawałowy, Dzień Dziecka.

Poprzez zabawę uczymy dzieci lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat, wdrażamy do samodzielności, współpracy i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami.

Nad bezpieczeństwem, dobrym samopoczuciem i prawidłowym rozwojem dzieci czuwają wykwalifikowane i doświadczone opiekunki dziecięce, pielęgniarki, położne oraz personel pomocniczy.

Dokładamy wszelkich starań, aby maluchy poznawały świat i rozwijały się w atmosferze serdeczności, przyjaźni i domowego ciepła.

Bardzo ważna jest dla nas współpraca z rodzicami, gdyż wzajemne zaangażowanie, wymiana doświadczeń i informacji pozwala lepiej zrozumieć i poznać potrzeby każdego dziecka.

Najwyższym celem, jaki stawia sobie nasz personel jest dobro dziecka.

 

Dyrektor  Zespołu  Żłobków Miejskich w Szczecinie

Agnieszka Rojek